Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Sell the Dead

I Sell the Dead

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Northfork

Northfork

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love to Love You, Donna Summer

Love to Love You, Donna Summer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chang Can Dunk

Chang Can Dunk

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In & Out

In & Out

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
White Lie

White Lie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Spongebob's Atlantis SquarePantis

Spongebob's Atlantis SquarePantis

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story

Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★
Read the review Edit this entry