Sort by

chris 🔪 has logged 445 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kristy

Kristy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knucklebones

Knucklebones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratter

Ratter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Timothy

Timothy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Willy

Little Willy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry