Sort by

ashlee has logged 14 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbie as the Island Princess

Barbie as the Island Princess

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry