Sort by

ashlee has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Teddy Saw

Teddy Saw

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tiger Hunter

The Tiger Hunter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leader of the Pack

Leader of the Pack

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry