Sort by

ashlee has logged 285 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dying Breed

Dying Breed

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry