Sort by

slade_is_god has logged 16 entries for films during June 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry