Slabata has logged 11 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Big Burn

The Big Burn

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Mark Twain

Mark Twain

2001
×
★½
Edit this entry  
20
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Glory

Glory

1989
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Brooklyn Dodgers: The Ghosts of Flatbush

Brooklyn Dodgers: The Ghosts of Flatbush

2007
×
★½
Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry