Sort by

Tj has logged 98 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting in Connecticut

The Haunting in Connecticut

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry