Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Inhumanwich!

Inhumanwich!

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Daylight's End

Daylight's End

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry