• Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★½

  • Like a Boss

  • Dolittle

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Playing with Fire

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Killer Sofa

  • Countdown

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jexi

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Butt Boy

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Clownado

    ½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged