Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Starfish

Starfish

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Christine

Christine

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Missing

Missing

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry