Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Happy Together

Happy Together

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
Fifth Cinema

Fifth Cinema

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
How to Improve the World

How to Improve the World

2021
×
Edit this entry  
12
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Living Need Light, the Dead Need Music

The Living Need Light, the Dead Need Music

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
My Ailing Beliefs Can Cure Your Wretched Desires

My Ailing Beliefs Can Cure Your Wretched Desires

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
Edit this entry  
05
Love, Dad

Love, Dad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Read prior review Edit this entry  
27
Inside the Yellow Cocoon Shell

Inside the Yellow Cocoon Shell

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pina

Pina

2011
×
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hoa

Hoa

×
Read prior review Edit this entry  
15
Love Man Love Woman

Love Man Love Woman

2007
×
Read prior review Edit this entry  
14
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
Edit this entry  
21
Hoa

Hoa

×
Read prior review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
18
Titanic: 20 Years Later with James Cameron

Titanic: 20 Years Later with James Cameron

2017
×
Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
17
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
15
TOPH: An Avatar Fan Film

TOPH: An Avatar Fan Film

×
Edit this entry  
14
Hoa

Hoa

×
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirit Science 12 ~ The Human History Movie

Spirit Science 12 ~ The Human History Movie

×
Edit this entry  
21
Chocolate Babies

Chocolate Babies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
04
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Edit this entry  
29
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anthem

Anthem

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Left Hand

The Left Hand

2022
×
Edit this entry  
28
The Year Long Boulder

The Year Long Boulder

2022
×
Edit this entry  
28
Once in a Red Moon

Once in a Red Moon

2022
×
Read prior review Edit this entry  
28
Tabanca

Tabanca

2022
×
Edit this entry  
28
13 Eggs

13 Eggs

2022
×
Edit this entry  
28
Magic in Plain Sight

Magic in Plain Sight

2022
×
Edit this entry  
28
Plant Daddy

Plant Daddy

2023
×
Edit this entry  
28
Funny Face

Funny Face

2023
×
Edit this entry  
28
Soap

Soap

2023
×
★★★★
Edit this entry