Sort by

Brett Schutt has logged 25 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Disneyland Around the Seasons

Disneyland Around the Seasons

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
Read the review Edit this entry  
26
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Dicks

Dead Dicks

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ainu Mosir

Ainu Mosir

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
8:46

8:46

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry