Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Portable Door

The Portable Door

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Trust No One: The Hunt for the Crypto King

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Page Eight

Page Eight

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Leonard Cohen: I'm Your Man

Leonard Cohen: I'm Your Man

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
One Second

One Second

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry