Sort by

Katie 🗡 has logged 224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
Edit this entry  
30
Desperado

Desperado

1995
×
Edit this entry  
30
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
Edit this entry  
30
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read prior review Edit this entry  
27
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
The Retreat

The Retreat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Isle

The Isle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
They Remain

They Remain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
Edit this entry  
26
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
21
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Demonic

Demonic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry