zeeshan has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
Edit this entry  
24
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
14
Senna

Senna

2010
×
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
17
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
05
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
Edit this entry  
26
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
Edit this entry  
25
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
14
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blackhat

Blackhat

2015
×
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
04
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
24
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Edit this entry  
16
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
Edit this entry  
04
Crying

Crying

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
Edit this entry