Sort by
  • Creed III

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

  • Avatar: The Way of Water

  • The Phenomenon

  • The Five Fingers of a Dog

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ½

  • Bullet Train

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Hustle

  • Obi-Wan Kenobi

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • Memoria

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Being James Bond

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Untold: Malice at the Palace

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • No Sudden Move

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Army of the Dead

  • Crying

    ★★★★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • One Left

  • We're All Going to the World's Fair

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Monster Hunter

  • Lovers Rock

  • Yung Lean: In My Head

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Freaky

  • Little Fish

  • Is This Water?

  • Shiva Baby

    ★★★★★