• Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Lockdown

    ★★★★★

  • Katabasis

    ★★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • Double Tap

    ★★★

  • Villain

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Not Dead Yet

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Wake Up

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Loop

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Tender

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½