Sort by

Sam has logged 47 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Oyster Princess

The Oyster Princess

1919
×
★★★½
Edit this entry  
27
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★
Edit this entry  
26
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Racket

The Racket

1928
×
★★½
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Amoeba

Space Amoeba

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scandal

Scandal

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
16
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry