Sort by

Sam has logged 50 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The People

The People

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula 3000

Dracula 3000

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alexander The Great

Alexander The Great

1968
×
★★
Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
Titanic: The Legend Goes On...

Titanic: The Legend Goes On...

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Condor

Condor

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Love Bug

The Love Bug

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry