Sort by

Stephen has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Azor

Azor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Misty Button

Misty Button

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Masquerade

Masquerade

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Naked Truth

The Naked Truth

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry