• The Batman

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Inside the Uffizi

  • Beans

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Color Out of Space

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Colette

    ★★½

  • Mandy

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • November Criminals

    ½

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Rings

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ½

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★½