Turd Ferguson has logged 300 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Treevenge

Treevenge

2008
×
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Edit this entry  
19
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★½
Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Funny Games

Funny Games

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The American Friend

The American Friend

1977
×
Edit this entry  
07
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
05
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Read the review Edit this entry  
29
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
17
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
They Eat Scum

They Eat Scum

1979
×
Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Edit this entry