Sort by

siwat has logged 57 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shine Your Eyes

Shine Your Eyes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sidereal

Sidereal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
August Sky

August Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scenes from Childhood

Scenes from Childhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oasis

Oasis

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Noise of Engines

The Noise of Engines

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kapo

Kapo

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coffee with Cinnamon

Coffee with Cinnamon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chapped Lips

Chapped Lips

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Voltei!

Voltei!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To the End

To the End

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Macunaima

Macunaima

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wishing Apple

Wishing Apple

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
July Tales

July Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Suicides

Love Suicides

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inhalation

Inhalation

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry