Sort by

siwat has logged 522 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lulli

Lulli

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brainstorm

Brainstorm

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Beautiful Man

My Beautiful Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vai que Cola 2: O Começo

Vai que Cola 2: O Começo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eu Não Sou um Robô

Eu Não Sou um Robô

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Playground

Playground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hive

Hive

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quando Chegar a Noite, Pise Devagar

Quando Chegar a Noite, Pise Devagar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
She and I

She and I

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching for Tadzio

Searching for Tadzio

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under the Sand

Under the Sand

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Got a Demon

Mommy Got a Demon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Macabre Night

Macabre Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry