• Senior Year

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Semantic Error

    ★★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★★½

  • Kissable Lips

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Lulli

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • She and I

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • My Beautiful Man

    ★★★★★

  • Summer Ghost

    ★★★½

  • The First Fallen

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★★★

  • The Noise of Engines

  • Yuni

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Encounter

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Quando Chegar a Noite, Pise Devagar

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Unlearning to Sleep

    ½

  • Jolt