• Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • 8:46

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Out

  • TFW No GF

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Frozen II

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Gary Gulman: The Great Depresh

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Good Omens

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Birdboy

  • Wine Country

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Blinded by the Light

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Kitbull

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Robin Hood

    ½

  • Trevor Noah: Son of Patricia