sissi333 has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Do

I Do

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry