• Bootlegger

    ★★½

  • Drunken Birds

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Live Story, Chronique d’un couple

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Sam

    ★★

  • Kaamelott - The First Chapter

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mirror

    ★★

  • Les Trois Accords: Live dans le plaisir

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Delicious

    ★★★★½

  • Social Hygiene

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Le club Vinland

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Bye Bye Morons

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Aline

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

  • Love Affair(s)

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rosa's Wedding

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Goddess of the Fireflies

    ★★★★★

  • Emma.

  • Falling

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • 14 Days, 12 Nights

    ★★★★

  • Sympathy for the Devil

    ★★★½

  • The Irishman

  • Antigone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Joker

  • All This Victory

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★

  • The Specials

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody