Sort by

sirrobin126 has logged 45 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game 6

Game 6

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
My Sister Eileen

My Sister Eileen

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night and the City

Night and the City

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fame

Fame

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Dave

Dave

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Company Business

Company Business

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bulworth

Bulworth

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Birder

The Birder

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Darrow & Darrow: Witness to Murder

Darrow & Darrow: Witness to Murder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Darrow & Darrow: Body of Evidence

Darrow & Darrow: Body of Evidence

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darrow & Darrow: In The Key Of Murder

Darrow & Darrow: In The Key Of Murder

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Adventures of Rocky & Bullwinkle

The Adventures of Rocky & Bullwinkle

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Darrow & Darrow

Darrow & Darrow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Stanley & Iris

Stanley & Iris

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry