SirFolmarv has logged 29 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Vagabond

The Vagabond

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Acres of Land

Two Acres of Land

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fireman

The Fireman

1916
×
★★★
Edit this entry  
22
The Floorwalker

The Floorwalker

1916
×
★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocks

Rocks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Dot

Red Dot

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dough and Dynamite

Dough and Dynamite

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birth of the Tramp

Birth of the Tramp

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Broken Butterfly

The Broken Butterfly

1919
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whimsical Illusions

Whimsical Illusions

1909
×
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

1906
×
Edit this entry  
05
The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

1905
×
Edit this entry  
04
Rip's Dream

Rip's Dream

1905
×
Edit this entry  
03
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Read the review Edit this entry  
03
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1902
×
Read the review Edit this entry  
03
The Pillar of Fire

The Pillar of Fire

1899
×
Read the review Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry