Sort by
  • Il Complottista

  • The Matrix Resurrections

  • Eternals

  • Dune

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belle

  • The French Dispatch

  • Nomadland

  • Pinocchio

  • Little Women

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Color Out of Space

  • Joker

  • Fantastic Fungi

  • An Officer and a Spy

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Bliss

  • Alita: Battle Angel

  • The First King

  • Mortal Engines

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Arrivano i prof

    ½

  • Mandy

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★

  • The Shape of Water

  • Tulip Fever

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Call Me by Your Name

  • Maximilian and Marie De Bourgogne

  • Passengers

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Warcraft

  • Italian Race

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • In the Heart of the Sea

  • Bridge of Spies

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Anomalisa

  • Solace

  • Everest

  • The 33

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Youth