Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Invictus

Invictus

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry