• The Queen's Gambit

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Invictus

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★

  • Clueless

    ★★½

  • Pretty Woman

    ★★★★

  • Rain Man

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★