Sort by

Sindt417 has logged 343 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Safe Place

A Safe Place

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive, He Said

Drive, He Said

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Head

Head

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bounce

Bounce

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stanley & Iris

Stanley & Iris

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Electric Horseman

The Electric Horseman

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class

Class

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Society

High Society

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Identification of a Woman

Identification of a Woman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry