Sindt417 has logged 205 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Tryouts

Tryouts

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Seeker

The Seeker

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Seeker

The Seeker

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry