• Venom

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Udta Punjab

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Lovesong

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Bajirao Mastani

    ★★★★

  • Sisters

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Tamasha

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★½

  • The Big Short

  • By the Sea

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Macbeth

    ★★★★

  • Show Me a Hero

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★½

  • Dil Dhadakne Do

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

  • Love

    ★½

  • Poltergeist

    ★★½

  • Mustang

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Tomorrowland

  • Piku

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Furious 7

    ★★

  • Southpaw

    ★★