Jake has logged 17 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Code Geass: Lelouch of the Rebellion - Initiation

Code Geass: Lelouch of the Rebellion - Initiation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elfen Lied

Elfen Lied

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Box

The Box

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry