• Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Ends of the Earth

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Save Ralph

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Hamilton

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Scoob!

  • Bloodshot

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • A Blue Ridge Mountain Christmas

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Descendants 3

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Behind the Fallout

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • A Godwink Christmas

  • The Grinch

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

  • The Meg

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★