Sort by

justine ✨ has logged 42 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brice 3

Brice 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brice Man

The Brice Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Children of God

Children of God

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contact

Contact

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry