Sort by

justine ✨ has logged 226 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Join the Club

Join the Club

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
First Night Out

First Night Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Enfant Terrible

Enfant Terrible

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Asthma

Asthma

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Things

Silent Things

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't

Don't

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sofia Coppola's Little Mermaid

Sofia Coppola's Little Mermaid

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Standby

Standby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Johnny Express

Johnny Express

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Howl

Howl

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zieri Cosmos

Zieri Cosmos

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snake Bite

Snake Bite

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In The Fall

In The Fall

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strange Beasts

Strange Beasts

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ok, Call Me Back

Ok, Call Me Back

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Glitch

The Glitch

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Why Does God Hate Me?

Why Does God Hate Me?

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Truth and Lies: The Family Manson

Truth and Lies: The Family Manson

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Sidekick

Sidekick

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Ship It

I Ship It

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry