Sort by

I. Simon has logged 42 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iron-Fisted Monk

The Iron-Fisted Monk

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haiku

Haiku

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Monkey

Iron Monkey

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holy Weapon

Holy Weapon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prodigal Son

The Prodigal Son

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Millionaires' Express

The Millionaires' Express

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Remembering

Remembering

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bait

Bait

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★½
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
La Punta

La Punta

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry