Sort by

I. Simon has logged 38 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Power Rangers

Power Rangers

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boat

The Boat

1921
×
★★★
Edit this entry  
26
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★★
Edit this entry  
26
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Count

The Count

1916
×
★★★
Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Audrey

Audrey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★
Edit this entry  
14
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★★
Edit this entry  
13
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
One Week

One Week

1920
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rocks

Rocks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★½
Edit this entry  
09
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventurer

The Adventurer

1917
×
★★★
Edit this entry  
06
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cure

The Cure

1917
×
★★★
Edit this entry  
04
Domino

Domino

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Behind the Screen

Behind the Screen

1916
×
★★★★
Edit this entry  
03
Khaite FW21

Khaite FW21

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Tramp

The Tramp

1915
×
★★★
Edit this entry  
02
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry