Sort by

I. Simon has logged 507 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Limbo

Limbo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
★★
Edit this entry  
28
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Couch

Couch

2003
×
★★
Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Detective Story

A Detective Story

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beyond

Beyond

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
World Record

World Record

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Program

Program

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Second Renaissance Part II

The Second Renaissance Part II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Second Renaissance Part I

The Second Renaissance Part I

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pixie

Pixie

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Munich

Munich

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reprise

Reprise

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raising Victor Vargas

Raising Victor Vargas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

1905
×
★★★
Edit this entry  
09
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Minors

The Minors

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry