simone has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Terkel in Trouble

Terkel in Trouble

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry