simone has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Challenge

The Challenge

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holiday in the Sun

Holiday in the Sun

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winning London

Winning London

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Collection

The Collection

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Southbound

Southbound

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pledge

Pledge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casper Meets Wendy

Casper Meets Wendy

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry