• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Green Sea

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Seance

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Power

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★★

  • Violation

    ★★

  • Lucky

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hunted

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • Becky

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Sinners

    ★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Trick

    ★★

  • Eli

    ★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Ravage

    ★★½

  • Rabid

    ★★★

  • Spiral

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Blood on Her Name

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★½