• Brazen

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Line

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Colin in Black & White

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½