• Eternals

    ★★★

  • Snow, Tea and Love

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • One Like It

    ★½

  • Angela's Christmas Wish

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Xico's Journey

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Work It

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Cuties

  • 5Gang: A Different Kind of Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★½

  • Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Trouble

    ★★★½

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Operative

    ★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Seeds

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Midnight Sun

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3