• Nope

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • CODA

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • American Gospel: Christ Crucified

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★